Fotografia wnętrz – rodzaje zdjęć

Fotografie wnętrz powstają przy wykorzystaniu jednej z trzech technik, w zależności od tego, czy dla „objęcia” pomieszczenia wystarczy pojedyncze zdjęcie, czy też wymagane jest połączenie kilku ujęc.

1. Klasyczne, pojedyncze zdjęcie, wykonane najczęściej szerokokątnym obiektywem:

 

2. Zdjęcie „pólpanoramiczne” – zdjęcie powstałe z połaczenia kilku kadrów. Dzięki temu możliwe jest pokazanie trudnych pomieszczen – wąskich, ciasnych lub o nietypowym kształcie.

Przykład:

 

3. Zdjęcie panoramiczne poziome- fotografia 360 stopni  powstała wskutek połączenia większej liczby zdjęć, tak aby uzyskać pełny obrót w poziomie. Zdjęcie takie może być prezentowane w internecie w formie ruchomej w postaci wirtualnego spaceru. Plik wynikowy można wykorzywstać w druku. Ze względu na swoje duże rozmiary oraz znaczną szerokość podstawy zdjęcie takie prezentuje sie efektownie w postaci wielkoformatowego bannera lub jako podstawa rozkładanego folderu.
Przykład:

 

 

4. Zdjęcia panoramiczne sferyczne – fotografia 360 stopni w poziomie i dodatkowo w pionie powstała wskutek połączenia większej liczby zdjęć, tak aby uzyskać pełny obrót w poziomie oraz w pionie. Zdjęcie takie może być prezentowane w internecie w formie ruchomej w postaci wirtualnego spaceru. Plik wynikowy raczej nie nadaje się do druku ze względu na nietypowe rozwinięcie na płaszczyźnie.
Przykład:

 

© Art Effect Adam Miozga 2018 – profesjonalna fotografia panoramiczna, zdjęcia wnętrz Katowice, fotografia nieruchomości  Śląsk
Katowice, Gliwice, Kraków, Wrocław, Bielsko-Biała, śląskie, małopolskie, dolnośląskie